Niedroga zwirownia Konin


adambyczek
Posty: 26
Rejestracja: 11 maja 2016, 11:58

Niedroga zwirownia Konin

Postautor: adambyczek » 05 gru 2017, 7:56

Co to jest określenie żwirownia i do czego może nam być potrzebna w codziennym życiu?

Potocznie pisząc żwirownia to przedsiębiorstwo, które trudni się w dostawach pisaku i kruszywa do celów budowlanych i ogrodniczych. Przeważnie żwirownia to kopalnia odkrywkowa, w której przy użyciu ciężkiego sprzętu jest wydobywane kruszywo. Aby dokopać się do kruszywa, należy usunąć wierzchnią nawierzchnię ziemi. Pod nią zazwyczaj zlokalizowana jest warstwa nagromadzonego piachu, który jest ubocznym produktem w znacznej liczbie żwirowni w Koninie. Dopiero po jej uprzątnięciu jesteśmy wstanie przejść do eksploatacji właściwego złoża. Nie oznacza to, iż pod warstwą torfu znajduje się piękny, drobny żwir, który możemy podziwiać na co dzień.

Aby przybliżyć technologię wydobycia i wykorzystania dorobku, którym może się pochwalić każda żwirownia w Koninie, posłużymy się wyszukiwarką internetową. Wklepiemy więc szukane słowo kluczowe żwirownia Konin i zobaczymy co przyniosą nam rezultaty wyszukiwania. Poprzez to będziemy mogli więcej dowiedzieć się w kwestii samej żwirowni i sposobu zastosowania oferowanych przez nią produktów. Już na pierwszej stronie wyników, może znaleźć interesujące informacje o oferowanych produktach. Tak jak wcześniej wspomniałem, należą do nich piach i torf oraz różnego rodzaju żwir. Natomiast finalny produkt nie leży gotowy w ziemi.

Ten śliczny mieniący się żwirek, który jest wykorzystywany do upiększania naszych skwerów zieleni powstaje z pokruszenia wielkich bloków skalnych. Dlatego większość z sprzedawanych żwirów ozdobnych posiada tą samą średnicę. Sama natura nie ukształtowała by tysięcy kamyczków o tak zbliżonych kształtach. W zależności od złoża jakim dysponuje dana żwirownia, zależy jej asortyment. Żwirownia, która znajduje się na obszarze złóż granitowych może sprzedawać kruszywo najwyższej jakości. Również koszt takiego żwiru jest o wiele wyższą od innych kamieni.

Ponadto bez żwirowni nie postały by żadne ulice i autostrady w Polsce. Bazą każdej drogi jest utwardzone podłoże. Takie podłoże powstaje z dużej warstwy przesianego piachu i żwiru różnej wielkości. Całość przypomina przekładane ciasto: na początku gruby żwir, następnie o drobniejszej gramaturze a na końcu piasek. Dopiero na tak wykonanym podłożu są wylewane warstwy asfaltu.

Wróć do „Tematy i tylko tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość