Strony internetowe RWD przeglad


adambyczek
Posty: 26
Rejestracja: 11 maja 2016, 11:58

Strony internetowe RWD przeglad

Postautor: adambyczek » 03 gru 2017, 16:26

Czy teraz posiadanie responsywnej strony internetowej to już wymóg? Czy algorytmy wyszukiwarek premiują takiego typu strony internetowe w rezultatach wyszukań? A może jest mit firm, które parają się budowaniem stron internetowych?

Odpowiedź na tak postawione pytania znajdziecie poniżej. Na początku zacznijmy od samego określenia responywnej strony internetowej. Najprościej mówiąc, tego typu strony internetowe, dobrze prezentują się na każdego rodzaju urządzeniu. Nieważne czy są to komputery stacjonarne czy telefony komórkowe. Tego typu strony internetowe dobrze prezentują się na każdym z tych urządzeń, a ponadto ich wygląd jest odpowiednio dostosowywany. Elementy graficzne są odpowiednio skalowane do wielkości ekranu. Responsywne strony internetowe mogą nieco inaczej prezentować się na laptopach, a jeszcze inaczej na smartfonie. Zazwyczaj na urządzeniach mobilnych responsywne strony internetowe wyświetlane mniej elementów graficznych. Kolejnym ważnym aspektem, który skłania do posiadania tego typu strony internetowej to fakt, iż coraz więcej użytkowników ogląda strony internetowe na smartfonach. Brak odpowiednio przystosowanej strony powoduje utratę potencjalnych zleceń. A, więc pojawia się aspekt ekonomiczny. Przedsiębiorstwa, które posiadają responwyne strony internetowe mają przewagę nad pozostałymi firmami na rynku.

Kolejny powód to widoczność strony internetowej w wyszukiwarce. Responsywne strony internetowe są premiowane przez funkcje wyszukiwarek. Zwłaszcza dla rezultatów mobilnych, responswyne strony internetowe posiadają znaczną przewagę nad stronami, które nie mają tego typu funkcji. Należy wyszukać tanie strony internetowe i sami możemy się przekonać, które strony internetowe mają przewagę w rezultatach wyszukiwarki. Czy są to strony internetowe responsywne, a może prawda jest całkiem inna? Właśnie tego rodzaju hasła tanie strony internetowe prezentują jak znaczne są różnice w bardziej konkurencyjnych branżach. Agencje interaktywne, które budują strony internetowe doskonale wiedzą o tym, jak kluczowe jest pozyskanie kontrahentów przez Internet. Rzecz jasna możemy uznać to za mało istotny argument. Natomiast w dłuższej perspektywie czasu firmy, które posiadają niedostosowane strony internetowe dowiedzą się o tym boleśnie. Brak nowych zleceń może być w przyszłości dość dużym problemem dla każdej firmy, która chce się prawidłowo rozwijać.

Tak więc doradzam każdej firmie rozbudowanie swojej strony internetowej do wersji responwynej. Wydatek na tego rodzaju modernizacje nie jest, aż tak znaczny. Natomiast możliwe zyski już tak.

Wróć do „Tematy i tylko tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość