Rekonwersja dla żołnierzy - jakie formalności


adambyczek
Posty: 26
Rejestracja: 11 maja 2016, 11:58

Rekonwersja dla żołnierzy - jakie formalności

Postautor: adambyczek » 09 sty 2017, 15:23

Witam wszystkich. Zastanawiam się nad przejściem na wcześniejszą emeryturę, lecz zastanawiam się gdzie znajdę zatrudnienie. Jestem żołnierzem zawodowym i niełatwo będzie dostać pracę w cywilu. No chyba, że jako najemnik. Rzecz jasna żartuję sobie. Jakiś czas temu znalazłem artykuł rekonwersja dla żołnierzy i nie mam pojęcia jakie formalności powinienem spełnić aby skorzystać z dofinansowania, które jest przeznaczone na rekonwersję dla żołnierzy? Kolejna sprawa to co takie szkolenie mi da w rzeczywistości? Pod określeniem rekonwersja dla żołnierzy jesteśmy w stanie zapisać praktycznie co chcemy: od ochroniarza po profesjonalnego handlowca. Dlatego mach ochotę poznać opinię ludzi, którzy skorzystali z takiego rodzaju kursu i mogą powiedzieć coś mądrego w temacie.

tolek1980
Posty: 16
Rejestracja: 16 maja 2016, 14:29

Rekonwersja dla żołnierzy - jakie wymagania

Postautor: tolek1980 » 09 sty 2017, 15:36

Witaj. Nie wiem co dokładnie wiesz o rekonwersji dla żołnierzy? Jest to bardzo rozbudowane pojęcie i wszystko jest zależne od tego jak podejdziesz do sprawy. Na rynku jest wiele firm, które mają w swojej ofercie kursy dla byłych pracowników służb mundurowych. Rekonwersja dla żołnierzy to najprościej mówiąc uzyskanie nowych umiejętności, które dadzą ci możliwość znalezienia pracy po przejściu do cywila. Kwotę jaką dostaniesz na tego typu szkolenie precyzuje ustawa. Dlatego warto ją przeczytać. Jeśli pytasz o samą rekonwersję dla żołnierzy to nie zaszkodzi z niej skorzystać. Natomiast najpierw powinieneś się zastanowić jaki rodzaj pracy chciałbyś podjąć po przejściu do cywila. Dopiero wtedy szukasz odpowiednie szkolenie, które umożliwi ci przebranżowienie się.


Wróć do „Tematy i tylko tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości